Kapelusze

Kapelusze to nie tylko ozdoba ale także część ubioru, która za zadanie ma chronienie głowy przed słońcem, wiatrem czy zimnem. Ochronę przed słońcem zapewniają kapelusze z szerokim rondem, najczęściej wykonywane z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Zimą najpopularniejsze są kapelusze wełniane. Wełna należy do najcieplejszych materiałów, więc kapelusz grzać będzie nawet w zimniejsze dni.

Kapelusze popularnym dodatkiem modowym!

kapelusze

Kapelusze noszone są nie tylko ze względu na warunki pogodowe. Są również popularnym dodatkiem podczas różnych uroczystości. Kobiety dobierają je wedle koloru, rodzaju, kształtu i oryginalności. Kapeluszowy pokaz mody oglądać można podczas Derby na Służewcu w Warszawie, gdzie panie rywalizują o miano właścicielki najładniejszego kapelusza. Mile widziane są nawet najbardziej ekstrawaganckie nakrycia głowy. Dobrze widziane jest, aby średnica posiadała więcej niż 10 centymetrów. Konkurs przybył do Polski z Ascot, gdzie co roku na wyścigach pojawia się królowa Elżbieta, jednak o nakryciach głowy podczas wyścigów mówi etykieta i tradycja.

Gdzie zakładać kapelusze?

Uroczystości podczas których kapelusze damskie są mile widziane to także chrzciny, komunie, śluby i pogrzeby. Są to przeważnie uroczystości kościelne jednak jednie mężczyźni mają w obowiązku zdejmować nakrycia głowy wchodząc do kościoła. Podczas uroczystości pogrzebowych kapelusz powinien być skromny i być ciemnego koloru, na przykład czarny czy szary. Inne uroczystości pozwalają na więcej ekstrawagancji zarówno w fasonie jak i kolorze.

Zakładając nakrycie głowy na ślub, pamiętać należy, że o ile w kościele kapelusz może być większych rozmiarów to na wieczór nie wypada zakładać niczego dużego. Najlepiej widziane są opaski i fascynatory. Niezależnie od okazji na jaką zakłada się kapelusz pamiętać należy, że najważniejsze jest dobranie go pod względem własnego gustu.

Czapki.pl

Sklep internetowy Czapki.pl

Brak Komentarzy

Zostaw Komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Dziękujemy i doceniamy to.
Twój adres email nie będzie upubliczniony, wymagane pola są oznaczone gwiazdką.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.